menuجستجوsearch
damico.ir

وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۱/ بازار مسکن رونق می‌گیرد؟

ثبت رایگان آگهی
برای درج آگهی باید عضو سایت شوید
عضویتورود
۱۴۰۱/۱/۷ یکشنبه
(1)
(0)

وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۱/ بازار مسکن رونق می‌گیرد؟

وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۱/ بازار مسکن رونق می‌گیرد؟

تجارت نیوز
۰۷ فروردین ۱۴۰۱
آخرین اخبار مسکن

وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۱/ بازار مسکن رونق می‌گیرد؟

هنوز تکلیف مذاکرات وین به‌طور قطعی مشخص نیست و همین باعث سردرگمی معامله‌گران در بازارهای مختلف شده است، بازار مسکن نیز از این قاعده مستثنی نیست. درصورتیکه مذاکرات وین به نتیجه مطلوبی نرسد این بازار در سال پیش رو در چه وضعیتی قرار می‌گیرد؟
به گزارش تجارت‌نیوز، باوجود اینکه در برخی ماه‌های ۱۴۰۰ بازار مسکن نسبت به دیگر بازارها بازدهی بهتری داشت، اما این بازار نیز هنوز در انتظار اخباری قطعی از مذاکرات وین است و در رکود به‌سر می‌برند.
خریداران و فروشندگان، چشم‌انتظار وضعیتی ثابت هستند و درحال حاضر خریدوفروش چشم‌گیری در این حوزه انجام نمی‌شود.
با وجود این شرایط، چه چشم‌اندازی برای بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ وجود دارد و این بازار، درصورتیکه مذاکرات به سرانجام نرسد چه سرنوشتی پیدا می‌کند؟
رونق در بازار مسکن
منصور غیبی، کارشناس حوزه مسکن دراین خصوص بیان کرد: من درسال پیش رو برای این بازار، رونقی نسبی را می‌بینم، چون بخشی از آن روندی که در آن می‌بینیم، رکود انتظاری است که تحت تاثیر عوامل بیرونی اقتصاد مسکن، به‌ویژه مذاکرات وین قرار دارد.
او ادامه داد: فارغ از نتایج مذاکرات، این انتظارات به پایان می‌رسد، یعنی خرید و فروش مخصوصا در بازار مصرفی رونق می‌گیرد. همچنین زمانی که این انتظار تمام شود، بازار مساعدی در این حوزه خواهیم داشت.
غیبی درخصوص وضعیت فعلی بازار مسکن توضیح داد: درحال حاضر تقاضا برای خرید به‌صورت انباشت خود را نشان می‌دهد و این پیغام خوبی برای بازار مسکن نیست. درحال حاضر بهترین نسخه برای اقتصاد مسکن این است که رونق در دل این بازار همیشه به‌صورت مساعد و موازی با تورم حاکم پیش برود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
دنبال چه هستی؟
جستجو برای خریدجستجو برای اجارهدرخواست‌های خریددرخواست‌های اجاره